Falownik Vacon 100 HVACVacon 100 HVAC został zaprojektowany, aby spełnić a nawet przewyższyć wysokie wymagania automatyki budynkowej. Łatwa instalacja, wydajność, bezawaryjna praca i szybki zwrot inwestycji są zagwarantowane. żadne zadanie HVAC nie jest zbyt skomplikowane dla Vacon 100 HVAC. Instalacja i uruchomienie Vacon 100 HVAC może zostać wykonane przez prawie każdego. Vacon 100 HVAC dostępny jest dla mocy od 0,55 do 160 kW (0,75 do 200 KM) i napieć zasilających 230V, 400V i 480V.

EFEKTYWNE INWESTOWANIE
z Vacon 100 HVAC poprzez ciągłą oszczedność energii, uzyskaną w czasie pracy, zagwarantowany jest krótki czas zwrotu inwestycji. Ponadto, Vacon 100 HVAC bez potrzeby zakupu dodatkowych opcji posiada całe niezbędne wyposażenie, WE/WY oraz funkcje komunikacyjne. Vacon 100 HVAC spełnia wszystkie niezbędne standardy EMC i bezpieczeństwa.

PROSTA INSTALACJA
Vacon 100 HVAC dzięki najmniejszej obudowie IP54/Type 12 i wbudowanym akcesoriom sprawia, że instalacja przebiega łatwo i szybko. Podczas instalacji i eksploatacji komfort obsługi podwyższa panel graficzny o wysokiej rozdzielczości z intuicyjnym kreatorem uruchomienia i pomocą online. Kompaktowa obudowa sprawia, że Vacon 100 HVAC może być instalowany bok do boku bez pozostawienia wolnej przestrzeni pomiędzy jednostkami co daje oszczędność miejsca.

PŁYNNA PRACA
Wbudowane filtry RFI i filtry harmonicznych zapewniają pracę bez zakłóceń. Vacon 100 HVAC poprzez wysoką częstotliwość przełączania i optymalne wykorzystanie wentylatora chłodzącego umożliwia cichą pracę w budynku. z pomocą zegara czasu rzeczywistego i funkcjach opartych na kalendarzu, procesy HVAC mogą zostać zoptymalizowane dla osiągnięcia znacznej oszczędności energii.

DŁUGA ŻYWOTNOŚĆ
Czas życia wszystkich komponentów Vacon 100 HVAC wynosi 10 lat lub więcej a poprzez łatwy recykling są przyjazne środowisku. Nie ma potrzeby wymiany żadnych części w czasie okresowych konserwacji. Jeśli potrzebujesz pomocy przy swoim przemienniku, Vacon daje pewność, że wsparcie techniczne i serwis są zawsze dostępne, zarówno lokalnie jak i globalnie.

FUNKCJE I KORZYŚCI

WBUDOWANE

Vacon 100 HVAC może komunikować się ze sterownikiem BMS za pomocą protokołów Ethernet i RS485 używanych w instalacjach HVAC. Protokoły: BACnet IP i Modbus TCP (Ethernet) oraz Modbus RTU, Metasys N2 i BACnet MSTP (RS485) są dostępne w standardzie.
Mniejsze koszty inwestycji. Łatwa konfiguracja zamówienia.

Vacon 100 HVAC posiada zintegrowany filtr harmonicznych w obwodzie DC.
Zgodny z norma IEC 61000-3-12. Oszczędności w kosztach. Nie ma potrzeby instalowania dodatkowych filtrów harmonicznych.

Wszystkie karty elektroniki są lakierowane i zaprojektowane zgodnie z IEC 60721-3-3. Substancje aktywne chemicznie, klasa 3C3 i substancje aktywne mechaniczne, klasa 3S2. Przetestowane zgodnie z IEC 60068-2-60 Metoda 1(siarkowodór H2S i dwutlenek siarki SO2).
Wysoka odporność na pracę w wymagajacych środowiskach.

Obudowy IP21/Type 1 i IP54/Type 12 mają takie same wymiary. Przemienniki w obudowach IP54 moga być instalowane obok siebie, bez pozostawiania wolnej przestrzeni pomiędzy nimi.
Łatwy montaż obudów IP21 w szafach, mały rozmiar IP54 pozwala na zaoszczędzenie miejsca.

Dzięki opcji montażu kołnierzowego, Vacon 100 HVAC może być instalowany w zamkniętej przestrzeni, co czyni go łatwo integrowanym z urządzeniami HVAC.
Oszczedności w kosztach inwestycji. Łatwa integracja.

ZINTEGROWANY WYŁĄCZNIK ZASILANIA

Dzieki opcji zintegrowanego wyłącznika zasilania, główne napiecie zasilajace przemiennik, może zostać odłączone i zablokowane podczas prac konserwacyjnych. Opcja ta posiada certyfikaty UL, CE oraz CUL.
Oszczędność kosztów poniesionych na inwestycje. zapewnione bezpieczenstwo podczas konserwacji urzadzeń.

DEDYKOWANY DO HVAC

2 reg. PID zapewniające precyzyjne sterowanie procesem HVAC.
Brak potrzeby użycia zewnętrznego regulatora PID. zwiększona wydajność systemu HVAC. Jeden regulator jest dostępny do użytku zewnętrznego.

Tryb pożarowy, który jest uruchamiany podczas pożaru w budynku. Vacon 100 HVAC nie uwzględnia swoich wewnętrznych alarmów i pracuje nadal pomimo trudnych warunków.
Bezpieczenstwo i szybka ewakuacja w przypadku wystąpienia pożaru.

Funkcja umożliwiająca rozłączenie i załącznie wyłącznika silnikowego nawet podczas pracy przemiennika, bez wywołania usterki.
Szybka konserwacja silnika lub elementów instalacji HVAC bez wywołania usterki w przemienniku.

Dzięki aplikacji wielopompowej, tylko jeden Vacon 100 HVAC może sterować zestawem składającym się z 4 pomp. zmniejszenie kosztów inwestycji.
Zwiększenie żywotnosci pomp.

ŁATWY W UŻYCIU PANEL STERUJĄCY

Na jednej stronie graficznego wyświetlacza, może być wyświetlane w tym samym czasie 9 wielkości monitorowanych.
Monitorowanie procesu i przemiennika w tym samym czasie.

Pomoc w postaci tekstu na wyświetlaczu opisująca parametry, usterki i alarmy.
Często nie ma potrzeby używania instrukcji papierowej. Oszczędza czas podczas instalacji i obsługi.

Dostępny kreator uruchomienia i mini kreator użytkownika pozwala za pomocą prostych pytań na uruchomienie zaawansowanych funkcji takich jak PID czy funkcje wielopompowe.
Oszczedność czasu, brak potrzeby posiadania specjalnych umiejetności.

OSZCZĘDNOŚĆ ENERGII

Wszystkie przemienniki częstotliwości Vacon 100 HVAC mają sprawność powyżej 97,5%.
Oszczędność energii.

Prędkość obrotowa wentylatora chłodzącego zastosowanego w Vacon 100 HVAC jest sterowana w zależności od potrzeb. Wymiana wentylatora jest również łatwa.
Oszczedność energii, dłuższa żywotność oraz cicha praca.

Tryb uśpienia pozwala na automatyczne zatrzymanie przemiennika w przypadku braku zapotrzebowania z kontrolowanego procesu. Przemiennik oczywście automatycznie budzi się gdy takie zapotrzebowania się pojawi.
Oszczędność energii.

Zegar czasu rzeczywistego pozwala na sterowanie procesem HVAC z uwzględnieniem 5 przedzialów czasowych i 3 kanałów czasowych.
Oszczędność energii.

WSPARCIE PROGRAMAMI NARZĘDZIOWYMI

Oprogramowanie Vacon Live umożliwia komunikację bezpośrednio przez Ethernet oraz pomaga w instalacji, uruchomieniu i obsłudze. Dostępny jest interfejs USB -> RS485. Oprogramowanie jest również bezpłatne.
Oszczędności w pracy i w kosztach utrzymania. Łatwy w konfiguracji i obsłudze.

Przemiennik jak również i wartości powiązane z procesem, może być monitorowany graficznie w funkcji czasu. Parametry mogą być edytowane, zapisane do pliku oraz porównywane z wartościami domyślnymi lub z zapisanymi w pliku.
Łatwa komunikacja i obsługa.

Plik service info może być w łatwy sposób wysłany drogą elektroniczną do pracowników utrzymania ruchu lub serwisu. zawiera on wartości wszystkich parametrów, usterki i alarmy łącznie z historią a także informacje o aplikacji i wyposażeniu przemiennika.
Skrócony czas przestoju. Oszczędność w eksploatacji i utrzymaniu.

 


serwis branżowy falowników marki Vacon | falownik.com | kontakt z nami | websystem | tel. 048 383.01.44 | wortal z falownikami -> www.falowniki.pl

Warto zobaczyć

falowniki Vacon  Copyright © 2014 www.falownik.com