Falowniki Vacon 100 FLOWVACON®100 FLOW to przemiennik częstotliwości, dedykowany poprawie regulacji przepływu w systemach wodnokanalizacyjnych i systemach automatyzacji budynków. Łączy on kluczową funkcjonalność VACON®100, z dedykowanymi funkcjami, zaprojektowanymi specjalnie dla aplikacji regulacji przepływu. VACON100 FLOW jest dostępny w szeregu rozmiarów, z obudowami o klasie IP21/UlType 1 lub IP54/UlType 12. Przemienniki oferowane są dla mocy od 0,55 kW/0,75 HP do 160 kW/250 HP, przystosowane do pracy z zasilaniem o napięciu od 230 V do 500 V.

DEDYKOWANA FUNKCJONALNOŚĆ
VACON 100 FLOW kładzie nacisk na przyjazność dla użytkownika oraz funkcjonalność, stworzoną dla stosowania w aplikacjach związanych z pompami i wentylatorami. Wykorzystaliśmy nasze bogate doświadczenie, zdobyte w terenie dla wybrania wszystkich cech, które są najlepiej dostosowane do wymagań aplikacji i zebraliśmy je w jednym dedykowanym produkcie. Na przykład dla zachowania właściwej prędkości silnika, wewnętrzny regulator PID eliminuje konieczność stosowania zewnętrznego sterownika, wyposażonego w regulator ciśnienia/przepływu, z podłączonym czujnikiem. Funkcja ta jest użyteczna, gdy konieczne jest reagowanie na zmienne zapotrzebowanie.

MENU APLIKACJI DLA SYSTEMÓW WODNYCH I HVAC
Kreator uruchamiania StartUp Wizard i tryb szybkiej konfiguracji Quick Setup sprawiają, że użytkownicy mogą łatwo ustawić istotne parametry i monitorowane wartości. Unikatowe menu aplikacji prowadzi użytkownika przez szybką i łatwą instalację i rozruch, gdzie wszystkie istotne parametry są prezentowane, bez konieczności przewijania długich list. Kreator StartUp Wizard i menu Quick Setup, mogą być wywołane albo przez odłączalny panel LCD użytkownika , albo z użyciem opracowanego
przez firmę Vacon, narzędzia programowania dla przemienników częstotliwości VACON®Live.

PODŁĄCZENIE DO SYSTEMU STEROWANIA
Wszystkie, standardowe przemienniki częstotliwości VACON serii 100, są wyposażone we wbudowany port Ethernet, seria VACON 100 FLOW nie jest wyjątkiem. Cecha ta sprawia, że do komunikowania się z automatyką procesową nie są konieczne żadne dodatkowe opcje lub bramy. Komunikacja Ethernet zapewnia także dostęp do funkcji rozruchu i obsługi z użyciem VACON Live i umożliwia lokalne lub zdalne monitorowanie urządzenia.

ZBUDOWANY ABY PRACOWAĆ BEZ ZAKŁÓCEŃ
Nieplanowane przestoje to problem we wszystkich aplikacjach, nie tylko w systemach pompowych i wentylatorowych. Dlatego tak istotne jest, aby urządzenia miały jak najdłuższy cykl życia. VACON 100 FLOW wykorzystuje bezelektrolitową technologię kondensatorów DC, gwarantującą użytkownikom najdłuższy możliwy cykl życia i bezawaryjną pracę. Eliminując konieczność wymiany kondensatorów elektrolitycznych - które zużywają się wraz z upływem czasu - zminimalizowaliśmy przerwy i koszty.

ŁATWOŚĆ UŻYTKOWANIA

PANEL PRZYJAZNY DLA UŻYTKOWNIKA
Vacon zrobit wszystko, aby interfejs użytkownika byt prosty ntuicyjny w użyciu. Użytkownikowi spodoba się system menu panela o przejrzystej strukturze, pozwalający na szybkie uruchomienie i bezproblemową pracę.
• Panel graficzny i tekstowy z obsługą wielu języków
• Jednoczesne monitorowanie 9 sygnałów na pojedynczej stronie monitorowania, z możliwością skonfigurowania monitorowania 4, 6 lub 9 sygnałów
• Trójkolorowe wskazanie stanu za pomocą diody LED na module sterującym:
migający zielony = gotowość; zielony = praca; żółty = ostrzeżenie; czerwony = błąd
• Jednoczesne wyświetlanie trendów dla dwóch sygnałów

SZYBKA KONFIGURACJA
Łatwe w obsłudze narzędzia uruchamiania, zapewniają bezproblemową konfigurację w każdej aplikacji. Dla każdego parametru, sygnału i błędu, dostępna jest łatwa diagnostyka z pomocą w postaci tekstów.
StartUp Wizard — kreator szybkiej konfiguracji napędu
Fire Mode Wizard — kreator łatwego uruchamiania funkcj Fire Mode
Application selections — kreator łatwego uruchamiania aplikacji HVAC, PID, Multipump single drive oraz Multipump Multidrive

VACON 100® FLOW jest wyposażony także w zegar czasu rzeczywistego z funkcjami opartymi na kalendarzu.

ŁATWA INSTALACJA
• Zarówno jednostki w obudowie IP21/UL Type 1, jak i IP54/UL Type 12, mają taki sam ślad. Kompaktowe jednostki IP54/UL Type 12, dla oszczędności miejsca, mogą być instalowane bok do boku.
• Do instalacji w szafach, przemienniki o rozmiarze MR8 i MR9 są dostępne w obudowie IP00.
• Opcja montażu kołnierzowego, umożliwia montaż z wykorzystaniem otworu w obudowie, co zmniejsza straty ciepła w obudowie oraz jej rozmiar.
• Zintegrowane dławiki kablowe oraz 360-stopniowe uziemienie, ułatwiają spełnienie stopnia ochrony IP54/ UL Type 12 i poprawiają kompatybilność EMC oraz prowadzą do dodatkowego obniżenia kosztów.

INDYWIDUALIZACJA NAPĘDU
• Wbudowana funkcjonalność, umożliwia przemiennikowi dopasowanie konfiguracji we/wy i logiki sterowania.
• Duży wybór funkcji logicznych i numerycznych, zapewnia możliwość spełnienia konkretnych wymagań klienta.
• Brak konieczności stosowania specjalnych narzędzi ani przeszkolenia.
• W pełni graficznie konfigurowalny z użyciem programu VACON®Live.

OPCJE FIELDBUS
• Łatwa integracja z zakładowym systemem automatyki, dzięki wbudowanym protokołom Modbus RTU (RS485) lub Modbus TCP (Ethernet).
• Integracja z użyciem protokołów Profinet IO lub Ethernet IP (opcje programowe).
• Dołączalne karty komunikacyjne ułatwiają integrację z tradycyjnymi systemami wykorzystującymi protokoły Profibus DP, DeviceNet, CANOpen i LONWorks.
- Zapewnienie zwiększonej kontroli i nadzoru nad urządzeniami technologicznymi przy zredukowanej liczbie kabli.
Modbus TCP, Ethernet IP, Profinet IO, Modbus RTU, Profibus DP, DeviceNet, LonWorks, CANOpen, BACnet MSTP, BACnet IP, Metasys N2

WBUDOWANY ETHERNET
• Nie są potrzebne żadne dodatkowe opcje ani bramy.
• Dostęp do uruchamiania i obsługi poprzez VACON®Live.
• Możliwy lokalny lub zdalny monitoring.

SAFE TORQUE OFF, WEJŚCIE TERMISTOROWE ATEx
• Safe Torque Off (STO) zapobiega generowaniu przez przemiennik momentu na wale silnika i zapobiega niezamierzonym uruchomieniom.
• Eliminacja oddzielnych elementów i wysiłku związanego z ich podłączeniem i obsługą.
• Certyfikowane i zgodne z europejską dyrektywą ATEX 94/9/WE zintegrowane wejście termistorowe, do kontroli temperatury silników umieszczonych w strefach potencjalnie zagrożonej wybuchem.
• Dostępny jako karta opcjonalna

VACON® SAVE
VACON Save to kalkulator oszczędności dla aplikacji związanych z pompami, wentylatorami i sprężarkami, który może być wykorzystywany do oszacowywania oszczędności kosztów i energii. To doskonałe narzędzie dla użytkowników, którzy szukają najlepszego i najbardziej ekonomicznego rozwiązania dla pomp i wentylatorów. Do pobrania pod adresem www.vacon.com
 


serwis branżowy falowników marki Vacon | falownik.com | kontakt z nami | websystem | tel. 048 383.01.44 | wortal z falownikami -> www.falowniki.pl

Warto zobaczyć

falowniki Vacon  Copyright © 2014 www.falownik.com